top of page

Nasze realizacje

7_edited.jpg
TĘŻNIE PROSTE
IMG-5142.jpg
TĘŻNIE WIELOKĄTNE
Krwony.JPG
TĘŻNIE OGRODOWE
9.jpg
GEJZERY
5_edited.jpg
TĘŻNIE OKRĄGŁE
IMG_6974_edited.jpg
TĘŻNIE HYBRYDOWE
zdjęcie tężni wewnętrznej Siedlce przedszkole.jpg
TĘŻNIE WEWNĘTRZNE
PC020226_edited.jpg
GROTY - ELEMENTY
Rzekuń 7_edited.jpg
TĘŻNIE ŁUKOWE
IMG_2250.jpeg
TĘŻNIE NAZIEMNE
Salzgrotte_Zentrum_edited_edited.jpg
GROTY - ARANŻACJE
P1100113.JPG
DRZWI RZEŹBIONE

O NAS

Jesteśmy producentem tężni solankowych i grot solnych. Funkcjonujemy na rynku od 2002 roku.

...

Co to jest tężnia solankowa ?

Tężnia solankowa – konstrukcja z drewna wypełniona gałązkami tarniny, po których spływa solanka.

 

Tężnia solankowa wytwarza w swoim otoczeniu mikroklimat bogaty w pierwiastki wspomagające leczenie wielu chorób, niegdyś tężnie służyły do pozyskiwania soli poprzez odparowywanie wody z solanki.

Projektujemy i wykonujemy tężnie zewnętrzne o dużych rozmiarach przeznaczone do parków, ogrodów, osiedli mieszkaniowych oraz tężnie o niewielkich rozmiarach przeznaczone do wykorzystania np. we wnętrzach hoteli, sanatoriów, budynków administracyjnych, a także dla domków jednorodzinnych.

Przy budowie tężni stosujemy urządzenia elektroniczne do utrzymania prawidłowego stężenia solanki. Jako wypełnienie tężni stosujemy tarninę dzikiej śliwy. Kształt, układ i funkcjonalność tężni dopasowujemy w fazie projektowej według indywidualnych sugestii inwestora.

Co to jest grota solna ?

Grota solna -oryginalna metoda zastosowania soli w celach leczniczych i rekreacyjnych. Naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na kondycję zdrowia i działa relaksująco.

 

Przebywanie w grocie solnej szczególnie wskazane jest dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Grota sprawdza się w sanatoriach, hotelach, pensjonatach domach opieki czy uzdrowiskach i strefach SPA. Wszędzie, gdzie chcą Państwo zapewnić swoim kuracjuszom oraz gościom nietuzinkowy relaks i bezpieczną, szybszą rekonwalescencję (haloterapia).

Dzięki naturalnemu tworzywu, z którego powstaje, umożliwia ona odprężenie układu nerwowego, a także dotlenia organizm i zapewnia mu odpowiednią dawkę mikroelementów.

Każda budowa groty solnej poprzedzona jest szczegółowymi konsultacjami przedstawicieli naszej firmy z Klientem.

Adam Stachowicz7.png
selen logo ok_edited.png
bottom of page