top of page
tężnia3.JPG

O
NAS

Jesteśmy producentem tężni solankowych i grot solnych. Funkcjonujemy na rynku od 2004 roku.

...

Dowiedz się więcej

Co to jest tężnia solankowa ?

Tężnia solankowa – konstrukcja z drewna wypełniona gałązkami tarniny, po których spływa solanka.

 

Tężnia solankowa wytwarza w swoim otoczeniu mikroklimat bogaty w pierwiastki wspomagające leczenie wielu chorób, niegdyś tężnie służyły do pozyskiwania soli poprzez odparowywanie wody z solanki.

Projektujemy i wykonujemy tężnie zewnętrzne o dużych rozmiarach przeznaczone do parków, ogrodów, osiedli mieszkaniowych oraz tężnie o niewielkich rozmiarach przeznaczone do wykorzystania np. we wnętrzach hoteli, sanatoriów, budynków administracyjnych, a także dla domków jednorodzinnych.

Przy budowie tężni stosujemy urządzenia elektroniczne do utrzymania prawidłowego stężenia solanki. Jako wypełnienie tężni stosujemy tarninę dzikiej śliwy. Kształt, układ i funkcjonalność tężni dopasowujemy w fazie projektowej według indywidualnych sugestii inwestora.

Co to jest grota solna ?

Grota solna -oryginalna metoda zastosowania soli w celach leczniczych i rekreacyjnych. Naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na kondycję zdrowia i działa relaksująco.

 

Przebywanie w grocie solnej szczególnie wskazane jest dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Grota sprawdza się w sanatoriach, hotelach, pensjonatach domach opieki czy uzdrowiskach i strefach SPA. Wszędzie, gdzie chcą Państwo zapewnić swoim kuracjuszom oraz gościom nietuzinkowy relaks i bezpieczną, szybszą rekonwalescencję (haloterapia).

Dzięki naturalnemu tworzywu, z którego powstaje, umożliwia ona odprężenie układu nerwowego, a także dotlenia organizm i zapewnia mu odpowiednią dawkę mikroelementów.

Każda budowa groty solnej poprzedzona jest szczegółowymi konsultacjami przedstawicieli naszej firmy z Klientem.

Adam Stachowicz7.png

- budowa tężni  - grota solna  --budowa groty solnej  - tęznia solankowa  - jaskinia solna

bottom of page